Dlaczego warto jeździć na nartorolkach terenowych?

Nartorolki to bezśnieżna alternatywa narciarstwa biegowego, także dla rolek (łyżworolek) na „mokre, zimne dni”. Na nartorolkach możemy jeździć przez cały rok z wyjątkiem jazdy po śniegu 🙂 Ujemne temperatury czy deszcz nie są im straszne. Jest to sprzęt całoroczny, a nie tylko na parę miesięcy w roku!

Z uwagi na małe gabaryty (np. w stosunku do roweru) łatwo mieszczą się w bagażniku samochodu, dzięki czemu łatwo je zabrać, np. na wakacje .

Dzięki dużym pompowanym kołom (15 cm lub 20 cm) możemy jeździć praktycznie po każdym terenie, gdzie nie zapadają się koła. Nie straszne im szutry czy leśne ścieżki, góry, pagórki czy tereny nizinne. I co ważne, pompowane koła doskonale amortyzują wstrząsy i uderzenia, co bardzo chroni nasze stawy.

Posiadają hamulce, więc zatrzymanie nie sprawia żadnego problemu 🙂

Z jednej pary nartorolek i regulowanych kijów może może korzystać na zmianę kilka osób.

Obok nart biegowych i pływania jazda na nartorolkach należy do najbardziej wszechstronnych sportów dla naszego organizmu. Poprawia ogólną wydolność organizmu, wyczucie równowagi, wszechstronnie rozwija wszystkie grupy mięśniowe.

To dobra inwestycja pomimo większej, jednorazowej kwoty zakupu, np. w stosunku do nart biegowych czy łyżworolek. Czemu? Bo nie mamy wielu ograniczeń. Nie potrzebny nam śnieg, dobra pogoda czy specjalne trasy – jeździmy cały rok w różnym terenie.

I najważniejsze – jeździmy cały czas NA ŚWIEŻYM POWIETRZU !

Dla kogo?

Na nartorolkach terenowych SKIKE może jeździć każda osoba ważąca nie więcej niż 120 kg – wiek nie ma znaczenia. Jeździmy we własnych butach w rozmiarze od 36 do 47.

Cechy charakterystyczne nartorolek

Nortorolki terenowe SKIKE, na których prowadzimy lekcje i zajęcia grupowe, przeznaczone są do terenowej jazdy zarówno stylem dowolnym jak i klasycznym – dzięki luźnej pięcie jesteśmy w stanie pojechać stylem łyżwowym, a dzięki jednokierunkowym łożyskom bez problemu możemy jeździć stylem klasycznym i pokonywać wzniesienia. Szerokie, pompowane opony pomagają zachować maksymalną przyczepność i umożliwiają jazdę na różnych rodzajach podłoża: asfaltowych, betonowych, gruntowych, leśnych ścieżkach, szutrowych, kostce brukowej. Możemy także zwiększyć prześwit kół co umożliwi zjazdy po trawiastych zboczach czy też jazdę z użyciem latawca – kite skating.

CENNIK ZAJĘĆ NA NARTOROLKACH

Lekcje indywidualne:

  • 1 osoba / 1 godzina – 90 zł
  • 2 osoby / 1 godzina – 150 zł
  • 3 osoby / 1 godzina – 210 zł
  • 4 osoby / 1 godzina – 260 zł

Zajęcia grupowe z instruktorem:

Cena do uzgodnienia.

Warsztaty – eventy:

Cena do uzgodnienia.

.

RollFun Skike Free

Turystyka na nartorolkach terenowych – to aktywny sposób na zwiedzanie. Alternatywa dla roweru i innych środków transportu, których nie wszędzie można zabrać. Tym sposobem możesz zwiedzić wiele miejsc 🙂

Nie masz sprzętu – to nie problem 🙂 Istnieje możliwość wypożyczenia:

  • nartorolki + kije / 1 godzina – 50 zł
  • kask + ochraniacze / 1 godzina – 10 zł

Pracujemy na nartorolkach terenowych Skike V8 Lift i Skike v9 FIRE 200.

Instruktorzy

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów z Pomorskiego Towarzystwa Rollskitourowego i instruktorów z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Napisz do nas lub umów się na lekcję!

Email

Wyślij wiadomość

8 + 4 =

Daj sobie trochę wolności

I poznaj skikinG